zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KRONIKA SPORTOWA
012345

Wieść Gminna 2/2009 OŚWIATA I KULTURA
Święto Gminy Chmielnik (cd. ze strony 1)

Potem czas przyszedł na występy Zespołu Tańca nowoczesnego Enigma, grupę Wataha z Tyczyna i tancerzy Klubu Tańca towarzyskiego Dżet, z Boguchwały sekcja Hyżne.

Mimo, iż każdy z zespołów wykonuje inny rodzaj tańca, to wspólną cechą wszystkich występów była widoczna pasja, zaangażowanie, piękno i niewątpliwa przyjemność jaką daje taniec zarówno wykonawcom jak i odbiorcom.

Dla miłośników folkloru wystąpiła Kapela Ludowa z Nosówki i zespół ludowy Chmielnickie Kłosy-tym razem grupa najmłodsza.

Tradycyjnie nie zabrakło różnorodnych dań regionalnych, które przygotowały panie z Kół Gospodyń z Błędowej, Chmielnika i z Zabratówki. Ponadto wszystkie Koła Gospodyń wzięły udział w ogłoszonym wcześniej konkursie na najsmaczniejsze ciasto. Jury miało duży problem z wybraniem tego najlepszego, więc aby wszystkim gustom stało się zadość, pierwszego miejsca nie przyznano a wszystkie ciasta otrzymały drugie miejsce i równorzędne nagrody pieniężne.

Na pozostałych amatorów słodkości czekały przepyszne ciasta upieczone przez mamy uczniów uczęszczających do Gimnazjum Samorządowego w Chmielniku, ponadto rodzice wraz z nauczycielami przygotowali loterię fantową która jak zwykle cieszyła się dużą popularnością. Całkowity dochód zarówno ze sprzedaży ciast, jak i loterii zostanie przeznaczony na organizację uroczystości nadania szkole imienia.

Wiele atrakcji przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych uczestników. Oprócz słodyczy, lodów, waty, popcornu, kolorowych balonów, czynne było wesołe miasteczko a nim dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina, samochodziki.
 

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, jednak gwoździem programu uroczystości był pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez pana Piotra Krztonia właściciela Delikatesów Centrum w Chmielniku, który przyciągnął na stadion ogromne rzesze mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości. Potem wszyscy tańczyli prawie do białego rana przy muzyce w wykonaniu zespołu Atut.

W tym roku nie zwracaliśmy się o sponsoring do żadnego z przedsiębiorców działających w naszej gminie, mimo to niektórzy z nich sami zaoferowali swoją pomoc w organizacji tego świętą.

Byli to: Pan Piotr Krztoń- właściciel Delikatesów Centrum w Chmielniku, który sponsorował pokaz sztucznych ogni i lody dla dzieci i młodzieży z występujących zespołów.

Pan Bolesław Dziura – sołtys wsi Borówki który ugotował przepyszny bigos dla zaproszonych gości i występujących zespołów i ufundował słodycze dla dzieci.

Pan Piotr Nawojski właściciel Klubu BPM, który sponsorował piwo i lody.

Pani Marzena Rudnicka właścicielka salonu fryzjerskiego w Chmielniku, która ufundowała nagrody w konkursach.

W imieniu organizatorów wszystkim Sponsorom serdecznie dziękuję.

Dziękuję również Paniom Pielęgniarkom za pełnienie dyżuru w Punkcie Opieki Medycznej, dziękuję Państwu Budakom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przy organizacji festynu, dziękuję uczestnikom za udział i dobra zabawę.

 

Kierownik GBP w Chmielniku
Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART